تابستانه- 16 تیرماه 96

به نام خدا

قسمت اول

تصمیم گرفتم تابستان امسال را کمی متفاوت با سالهای قبل بگذرانم و خودم را در چالشی عمیق با زندگی قرار دادم. کوله بار سفر را بستم و راه افتادم به هرجا که سرنوشت مرا بخواند! ( البته نه اینقدر شاعرانه!)

و دوست داشتم حس و حال این روزها را برای خودم ثبت کنم. از همین رو هر وقت که بتوانم خلاصه ای از آنچه گذشت را بیان خواهم کرد.

از اول سفر شروع میکنم: خرید بلیط! 

یکی از بهترین شرکت های مسافربری شرکت همسفر یا همسفر چابکسواران است. نوع برخورد کارکنان پایانه با مسافر ، ساعت دقیق حرکت، نظم و قانون مندی حین حرکت، کیفیت خدمات، محل های استراحت بین راهی و ...از محاسن این شرکت بود که در طی چند سال سفر دانشجویی در ذهنم حک شد. 

در مقابل شرکت سیر و سفر با بدترین ارائه خدمات، بیشترین مدت تاخیر درحرکت ( در حد دو سه ساعت تاخیر) با بی کیفیت ترین سرویس ها رتبه آخر را دارد. 

بنابراین بدون لحظه ای تردید از بین ساعاتی که در سایت payaneh.ir لیست شده بود ( که سایت خوبی برای تهیه بلیط اتوبوس و قطار هست و توصیه میکنم از خدماتش برای خرید بلیط در صورت نیاز استفاده کنید) سرویس همسفر را به مقصد تهران انتخاب کردم و سفر شروع شد.

ًًًََُنمیدانم شما اهل تماشای فیلم های اتوبوس در سفر هستید یا نه ! سالهای اول دانشجویی با شوق و ذوق زیادی همه را نگاه میکردم ولی بعد از مدتی این شوق و ذوق فروکش کرد در حدی که الان ترجیح میدهم فیلمی پخش نشود و در سکوت به خوابم بپردازم ;) فیلم این سفر  چندان چنگی به دل که نزد هیچ، توصیه میکنم حتی برای یک بار هم که شده این فیلم را نبینید. اگر نگویم فیلم خشکسالی و دروغ بدترین فیلمی بوده که تا به حال دیدم قطعا جزو بدترین هاست و متاسفانه مجبور بودم در تمام مدت پخش فیلم به گوشی و هندزفری و آهنگ های خاک خورده آن پناه ببرم هر از چندگاهی که خسته میشدم و صحنه ها و دیالوگ هایی از فیلم را میدیدم و می شنیدم دوباره به گوشی و آهنگ های خاک خورده آن پناه میبردم !

هر بار در استراحتگاه بین راهی مارال ستاره توقف می کردیم اما این بار در استراحتگاهی دیگر اتراق کردیم. هرچند کیفیت خدمات ، قیمت و آراستگی مارال ستاره در حد خوب و مطلوب بود اما این مجتمع با گستردگی بیشتر، تنوع خدمات و محصولات مارال ستاره را از صحنه رقابت حذف کرده یا خواهد کرد. سعی میکنم در آینده نام و آدرس و شاید عکس هایی از این استراحتگاه بین راهی را به این پست اضافه کنم.


در قسمت نظرات میتوانید به یکی یا چندتا از این سوالات جواب دهید :

1- تجربه شما از شرکت های مسافربری .

2- استراحتگاه های بین راهی که راضی بودید یا نبودید.

3- پیشنهادهایی برای ادامه سفر :)

۰ لایک :)
کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
درباره من
بر دست هایم بشارتی سپید است که در خواب های منتظر می روید...
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان