از کابوس هایت حرف بزن!

به نام خدا 

باز هم یک بازی وبلاگی دیگر به میزبانی وبلاگ طلوع من

مقدمه: خوب البته این را همه میدانیم که خوابها دلیلی هستند بر غیرمادی بودن انسان و وجود بعد روحانی، که اگر روحی وجود نمیداشت رفتن به زمان و مکانی دیگر در حینی که جسم شما جای دیگری است محال می نماید. 

اما جدای از این نوع استدلال که به جا نیز هست، من به ارتباط و تاثیر تنگاتنگ جسم بر روح و روح بر جسم اعتقاد دارم. که البته گاهی باعث می شود دوستان تصور کنند که متریالیست و مادی گرا هستم ( که نیستم!) اما در مورد کابوس ها، میخواهم به این نکته اشاره کنم که به جز آن دسته از کابوس هایی که یادآوری اتفاقات به شدت ناگوار گذشته هستند( مثل تصادفات، جراحات و ...) که به شکل مبالغه آمیزی در خوابها دوباره اکران می شوند، دسته دیگر کابوس ها به بیوشیمی بدن ارتباط دارند. خواندن تجربیات دوستان از این بابت هم جالب بود که باز هم به دنیای پدیدارشناسی انسان های دیگر نزدیک شدم و دیدم چقدر دنیاهایمان می تواند شبیه بهم باشد. 

دو کابوسی که از شدت وجشتناکی باعث شده از خواب بپرم@@ و حتی گاهی اینقدر دنیای خواب برایم واقعی بوده که می ترسیدم چشمانم را باز کنم یکی پرت شدن از ارتفاع است و یکی دیگر هم ریخته شدن دندان هایم. که البته خواب پرت شدن از ارتفاع ناشی از کم خونی فقر آهن و خواب ریخته شدن دندان ها ناشی از کمبود کلسیم است. به راحتی با تامین مواد مورد نیاز بدن از چنگال کابوس هایم گریختم!

خواب های آشفته و در هم و برهم را هم معمولا به شکم پر بودن قبل از خواب نسبت می دهند. آن هم به این دلیل که خوابیدن با شکم سنگین باعث می شود سوخت و ساز مغز موقع خواب زیاد شود. دلیل آنکه در طب سنتی هم گفته شده قبل از خواب پنیر را بدون گردو مصرف کرد یا خوردن شیر قبل از خواب نیز همین است. با مصرف این مواد تعادل کلسیم و فسفر در بدن بهم میخورد و با بیشتر شدن میزان کلسیم، فسفر در دسترس سلول های مغزی کاهش می یابد و عملکرد آنها کمتر می شود و باعث می شود خواب آرام تری داشته باشیم. 

موخره: این ارتباط روح و جسم برایم بسیار شگفت انگیز است. اینکه یه اتفاق روانی (خواب دیدن) می تواند هشداردهنده ای برای یک کمبود جسمانی باشد.

البته تجربه هایی هم نشان داده که این خواب های وجشتناک همگی هم نمی توانند منشا جسمی داشته باشند. گاهی هم علامت خطری هستند مربوط به همان بعد روحانی. تا به حال شخصا تجربه این مورد را نداشته ام ! معمولا خوابهایی که میبینم یا جزو همین دسته خوابهای بی هیچ معنی معنوی هستند و یا خوابهایی که صحنه هایی دقیق را از آینده میبینم که از نظر رزولوشن و نورپردازی و جلوه های ویژه :)) کاملا با این خوابها متفاوت هستند. فکر میکنم در مورد دیگران هم این مورد صحت داشته باشد. درنهایت مطلبی که میخواستم به آن اشاره کنم این است که گاهی لازم است قبل از باز کردن کتاب تعبیر خواب و پیدا کردن تفسیرهای ماورایی از خواب هایمان وضعیت جسمی و اتفاقات در حال جریان زندگیمان را بررسی کنیم. شاید این بهترین تعبیر ممکن باشد !!! پی نوشت: دنبال کنندگان عزیز شما را به شرکت در این بازی دعوت میکنم. لینک مطلبتان را بفرستید. برای خواندن سر میزنم!
۰ لایک :)
این مطلبتون خیلی خوب بود !!خصوصا ارتباط کابوس کابوس سقوط ار از ارتفاع و ریختن دندوندها با ویژگیهای  جسمانی انسان!!

لایک!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ممنون از خوانش و حضور گرم شما !!! 

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
درباره من
بر دست هایم بشارتی سپید است که در خواب های منتظر می روید...
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان