روشنایی

ره سپردن در سیاهی رو به سوی روشنی زیباست

روشنایی

ره سپردن در سیاهی رو به سوی روشنی زیباست

روشنایی

کتابی که این روزها می‌خوانم.
خلاصه روزانه کتاب در کانال تلگرامی زیر:
t.me/bazihabaziha

پیام های کوتاه

آخرین مطالب

آخرین نظرات

معجزه شکرگزاری

چهارشنبه, ۳ آبان ۱۳۹۶، ۰۲:۰۶ ق.ظ

به نام خدا

معجزه شکرگزاری

راندا برن

مترجم: نفیسه معتکف

 کتاب  مجموعه ای از تمرینات ۲۸ روزه بود که آنها را برای استفاده های بعدی در کانالی تلگرامی به آدرس زیر ذخیره کرده ام. اگر مایل بودید میتوانید به تمرینات نگاهی بیندازید و آنها را اجرا کنید

@themagicrb

این کتاب را یکی از دوستانم از بدترین روزهای زندگی ام که دنبال روزنه ای برای ادامه روز به روز زندگی میگشتم به من معرفی کرد با این مقدمه که: یه کاری رو میخوام بهت بگم ولی قبلش باید قول بدی انجام میدی وگرنه بهت نمیگم! و این نکته را هم ضروری است اعلام کنم که من اگر قول میدادم باید حتما عمل میکردم.  بعد از کلی چانه زنی که از من قول گرفت گفت این کتاب را تهیه کنم و بخوانم و اجرا کنم و به خود او در چنین روزهایی از زندگی اش خیلی کمک کرده و دقیقا به همین ترتیب نفر دیگری به او توصیه کرده بود و .‌..خلاصه اینکه دو روز بعد دنبال این کتاب گشتم و ترجمه نفیسه معتکف را خریداری کردم.

کل کتاب بر پایه این آیه قرآن بود که  لئن شکرتم لازیدنکم اگر سپاسگزاری کنید بر شما می افزاییم. تمرینات کتاب علیرغم سادگی زیادشان! واقعا برایم تاثیرگذار بودند و به احساس بهتر من از زندگی کمک کردند. از این رو به نوعی میتوان این کتاب را جزو کتابهای سبک زندگی معرفی کرد.

نکته جالب توجه برای من یک سری آموزه های دینی مان بود که از زبان راندا برن بیان شده بود. برای مثال ما در احادیث در مورد ذکر گفتن داریم که ذکر ابتدا توجه قلب است و این توجه قلبی باعث به زبان آوردن آن ذکر می شود. و اینکه ذکر گفتن بدون توجه موجب قساوت قلب است. این نکته را راندا هم بیان کرده و تاکید میکند که موقع بیان خدایا شکرت اول باید تمام سلول های بدن تان این سپاسگزاری را احساس کنند و بعد آن را به زبان بیاورید. سوالی که برایم مطرح است که البته جوابش را میدانم این است که چرا وقتی این مطلب را از زبان یک نویسنده خارجی می شنویم به نظرمان خارق العاده است ولی وقتی در منابع دینی خودمان میخوانیم اینقدر شگفت زده با آن برخورد نمی‌کنیم؟ حال آنکه شاید چنین مطالبی برای چنان نویسندگانی اصلا از همین منابع دینی در دسترس ما تهیه شده  باشند. 

۹۶/۰۸/۰۳ موافقین ۲ مخالفین ۰
روشنا

کتاب

نظرات  (۱)

۰۴ آبان ۹۶ ، ۱۸:۴۰ محمدعلی میری
عالی....

ارسال نظر

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">